מפעלים חכמים

נדמה שהיום הכל מתחבר לאינטרנט. הסמארטפון, הטלוויזיה, מערכת הרמזורים, המזגן ואפילו המכונית.
גם התעשייה מתחברת אט-אט לאינטרנט והופכת להיות יעילה יותר, מחוברת יותר וחכמה הרבה יותר. כל זאת בזכות טכנולוגיות תעשייתיות מתקדמות המאפשרות צפייה בתהליכים, מוצרים וקווי ייצור בזמן אמת וחשוב לא פחות, חיזוי תובנות עסקיות וצפי עתידי.

המהפכה התעשייתית הרביעית

במאה השמונה-עשרה התרחשה המהפכה התעשייתית. המצאת מנוע הקיטור קידמה את התעשייה המסורתית שנות דור, הביאה לעולם את הרכבת וייתרה את השימוש בבעלי חיים לטובת כח-ייצור.
כיום אנו נמצאים בעיצומה של מהפכה תעשייתית רביעית. מהפכה שקטה וחכמה המחברת את התעשייה לאינטרנט תוך שילוב סייבר, מחשוב ענן, ביג דאטה, למידת מכונה ועוד.
המהפכה התעשייתית הרביעית נסמכת על טכנולוגיית ה-IoT (האינטרנט של הדברים) הופכת להיות זמינה ולהשתלב בכל קו ייצור, בכל מערכת, תהליך או מוצר – ביתי או תעשייתי, על הארץ ובחלל.

ומה זה אומר בעצם? העולם הופך לחכם הרבה יותר. המכשירים מספקים מידע כמותי מהשטח. המידע מעובד ומזוקק והופך לתובנות עסקיות איכותית. כל מכשיר וכל מוצר המחוברים לאינטרנט, מאפשרים לעסקים להיות טובים יותר, חריפים יותר והרבה יותר מתוחכמים ויעילים.
במפעלי תעשייה, הטכנולוגיה מתחברת כבר היום אל קו הייצור. מנטרת, מאזינה, מונה ועוקבת אחר כל תהליך, כל מוצר העובר על גבי פס הייצור ומספקת תובנות בזמן אמיתי. מערכות Industry 4.0 מתקדמות מסוגלות גם לצפות את הנולד ובכך לסייע למנהל החברה לייעל את מוצריו, לתכנן כח אדם בצורה מיטבית, לשפר את השירותים אותם הוא מספק, לחזות ביקושים ולהתאים רמות מלאי והכי חשוב, להבין טוב יותר מהם הדרישות והביקושים של הצרכן.

פלטפורמת ThingWorx

Thingworx הנה סוויטת פתרונות ה-IoT המובילה בעולם (עפ"י גרטנר ו-IDC) המשווקת בישראל ע"י מטריקס. הפלטפורמה תומכת ומחברת מפעלים לרשת האינטרנט. המערכת מתחברת לקווי ייצור, מערכות, חיישנים ובקרים הפזורים בשטח, מנטרת ואוספת את המידע
ה-Thingworx מסוגלת להתחבר כמעט לכל קו ייצור, חיישן, מערכת או מוצר, לאסוף נתונים, לייצר גרפים וסיכומים וכן לחזות תובנות עסקיות עתידיות שלא היו קיימות קודם באמצעות מערכת אנליטיקה מתקדמת.

 

ברושור המוצר אפס טעויות על רצפת הייצור
וובינר
ממתפרה צפונית למפעל הטקסטיל המוביל במזה"ת
הסיפור של "מקט טקסטיל"
אחזקה חזויה בדרום
הסיפור של אינטל קריית גת


מגוון הסייענים הרחב הנו חלק בלתי נפרד מן הפלטפורמה. להלן דוגמאות:

אני לא רואה את רצפת היצור שלי
וובינר 
סייען הייצור סרטון הדגמה וובינר בעברית
סייען ייצור סייען ייצור סיען ציוד

  מלאו את הטופס ונחזור אליכם

  קראו עוד בנושא

  כיום כמעט כל מכשיר או מוצר מתחבר או בעל יכולת להתחבר לאינטרנט: מוצרי חשמל ביתיים, ריהוט, רכבים, כבישים, מטוסים, רמזורים…

  Raised: $%
  Goal: $

  Thingworx הנה סוויטת פתרונות ה-IoT המובילה בעולם (עפ"י גרטנר ו-IDC) המשווקת בישראל ע"י מטריקס. הפלטפורמה תומכת…

  Raised: $%
  Goal: $

  מערכת האנליטיקה המהפכנית של ThingWorx משתמשת באינטליגנציה מלאכותית ולמידת מכונה כדי להתמודד עם אתגרי מידע מורכבים בזמן אמיתי.

  Raised: $%
  Goal: $

  נגישות